Mar-Bud s.c.

Informacje podstawowe o zestawie

Panele fotowoltaiczne

Zobacz realizacje instalacji fotowoltaicznej 5 kW

Polikrystaliczne, krzemowe panele niemieckiej firmy SunEarth o mocy 250 Wp, spełniające i posiadające wszystkie niezbędne normy i certyfikaty. Wydajność paneli to 15,3 %. Producent zapewnia dodatnią tolerancję mocy dzięki czemu zakupione panele mają minimum 250 Wp mocy lub więcej. Panele objęte są także 10 letnią gwarancją producenta. 

Inwerter fotowoltaiczny

Beztransformatorowy inwerter jednofazowy ON-GRID firmy Growatt zapewnia wysoką jakość wykonania w przyzwoitej cenie. Posiada system śledzenia mocy maksymalnej MPPT. Jego wysoka wydajność i parametry techniczne są zgodne z wszystkimi standardami co umożliwia jego bezproblemowe stosowanie w polskich warunkach oraz brak kłopotów z przyłączeniem instalacji fotowoltaicznej do sieci. Falownik ten posiada stopień ochrony IP65 dzięki czemu może być montowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

System mocowań

W zestawie znajduje się system mocowań przeznaczony na dach pochyły, w którego skład wchodzą:

  • standardowa szyna montażowa
  • klemy mocujące
  • niezbędne śruby i nakrętki
  • uchwyty mocujące instalację do dachu

system mocowań paneli fotowoltaicznych

Okablowanie, rozdzielnice i pozostałe elementy elektryczne

Do połączenia panie niezbędne są odpowiednio wysokiej klasy przewody, odporne na warunki atmosferyczne, w szczególności promieniowanie UV. Zestaw zawiera 50 m wysokiej klasy przewodu solarnego HELUKABEL o przekroju 4 mm^2, peszle ochronne oraz złącza MC4. Zgodnie z wytycznymi polskich dystrybutorów energii elektrycznej do przyłączenia instalacji fotowoltaicznej niezbędne są dodatkowe rozdzielnice oraz wyłączniki które także znajdują się w zestawie.

Montaż oraz pozostałe formalności

Cena zestawu zawiera także koszt montażu wszystkich elementów zestawu. Ponadto wypełnimy za Was wszystkie formalności związane z przyłączeniem instalacji fotowoltaicznej do sieci elektrycznej.

Moc instalacji

Moc instalacji dobierana jest wg zapotrzebowań klienta, minimalna moc instalacji to 1 kW, górnej granicy nie ma.
Przedstawiona oferta na naszej stronie zawiera standardowe moce od 1kW do 46 kW. Dla potrzeb indywidualnych klienta dopasujemy instalację fotowoltaiczną pod dany obiekt na podstawie zużycia energii elekrtycznej oraz miejsca instalacji paneli fotowoltaicznych.